PARTI SILVER, 4 delar, Sverige, Norge samt England 1800/1900-tal. Vikt ca 620 g.

Skål med blomdekor samt ströare William Evans, England, 1888. Skål på fötter David Andersen, Norge 1898. Gräddkanna med svärtat trähandtag Bernt Erlandsson, Kristianstad, Sverige, 1904.

Rispor, slitage, gräddkanna med inskription.

Utropspris
4 000 SEK