SKÅL, silver, jugend, trol Svea Svensson, Stockholm, 1912, vikt ca 490g.

Genombruten kant. med dekor av sommarbär. Invändigt förgylld. H 10 diam 24.

Slitage. Gravyr. Slitage på förgyllning.

Utropspris
2 000 SEK