DRYCKESKANNA, keramik och tenn, 1700-talets första hälft.

Stämplar under locket. Landskapsmotiv . Graverat på locket SDS, 1722. Möjligen Holland. H 26

Kraftigt slitage. Glasyrdefekt. Skada. Nagg.

Utropspris
1 500 SEK