TAKLAMPOR, 2 st, en av Gunnel Svensson "Manhattan", 1990-2000-tal.

Vågig form i frostat vitt glas, h 41. Gunnel Svensson, "Manhattan", konformad kupa i klarglas, h 35, formgiven 1997. Båda etikettmärkta Belysningsbolaget, Sweden.

Ej funktionstestade. Smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK