PARTI SILVER, 3 delar, tot. vikt. 208 g.

Bägare, Tammerfors Finland. Carl-Adolf Zweigberg (1810-1819) Graverad dekoration, förgylld insida. H 8.5. Saltkar, ett par St. Petersburg. Stämplat АЯ och CB. Invändigt förgylld, sjöjungfrur som dekorationer. H 5.5.

Bruksslitage, kantstött, bit saknas på tre av sjöjungfrurna.

Utropspris
120 EUR