SNURRSTOLAR, Olli Mannermaa för Martela Oy, Finland, 1900-talets fjärde kvartal.

Stoppade och klädda med brunrött konstläder samt ylletyg. Aluminiumfot.

Slitage. Smärre fläckar på klädsel. Rost.

Utropspris
2 000 SEK