SLAGBORD, "Maria Flap", Bruno Mathsson, Karl Mathsson, Värnamo, 1950/60-tal.

Ekskiva samt underrede i björk. L 280, b 90, h 73. Etikettmärkt. Formgiven 1936.

Bruksslitage, repor, fläckar samt smärre brännmärken.

Utropspris
8 000 SEK