SITTGRUPP, 5 delar. 1900-talets första hälft.

Bambu. Tre fåtöljer, fotpall samt bord. Bordet med skiva av frostat glas. L 106, b 59, h 53.

Fåtöljerna med slitage, främst på armlänen. Pallen med skador på sitsen. Bordet med slitage, ställvis kraftigare, lackbortfall och smärre missfärgningar.

Utropspris
2 500 SEK