Set med oviod form på tre kulfötter. Senapsburk med lock, hänkel, glasinsats, sked, 4 saltkar med sked, pepparströare. i originalschatull. Monogram. H ca 3-10.
Mindre slitage. Anlöpningar. Schatull med slitage och skador.