PARTI SILVER, 5 delar, div smeder, 1900-talets första hälft. Tot vikt c:a 200 g.

Dopbestick i etui, K G Markströms Guldsmeds AB, Uppsala 1940-tal. L 14-17. Bägare och servettring i etui, G A Dahlgren, Malmö 1908. Runda med reliefdekor. H 3,5-8,5.

Bruksslitage. Bägare och servettring med namngravyr.

Utropspris
2 000 SEK