VASER, ett par, kompaniporslin, Qianlong, Kina, 1700-tal.

Balusterformade, dekor i famille rose-paletten resp i underglasyrblått. H 30.

Slitage, krackelyrer, sprickor. Enstaka smärre nagg.

Utropspris
10 000 SEK