SALONGSGRUPP, 6 delar, gustaviansk stil, 1910-20-tal.

Vitmålade och bronserade detaljer. Spjälsoffa, l 138, fast stoppad sits samt lösa plymåer, två karmstolar, två stolar, soffbord kannelerade ben, rosettanfanger i kallförgylld mässing, diam 87 h 64.

Slitage. Senare klädsel och stoppning. Kraftigt färgbortfall.

Utropspris
3 000 SEK