SPEGEL med KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-talets slut.

Förgylld och bronserad. Spegel med genombrutet krön med bladdekor och putto. Slipat glas. H 155. Konsolbord med svängd skiva av vit marmor. Svängda ben. L 84, b 39, h 91.

Skador, sprickor, förgyllningsbortfall, smärre dekordelar saknas. Konsolbordets ben och spegelns krön avsågade.

Utropspris
3 000 SEK