KAFFESERVIS, 3 delar, silver, K Andersson, Sthlm, 1910, vikt 655 g samt BRICKA, silver, CG Hallberg, 1952, vikt 185 g.

Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål med godronnerat liv. Bricka med profilerad kant, l 23.

Bruksslitage, bucklor och repor. Kaffekanna med gravyr och något löst handtag.

Utropspris
3 000 SEK