BORDSLAMPA, Jugend, 1900-talets första hälft.

Bordslampa på stensockel. Stomme och skärm i mässing. Lampskärm med små glaskulor som är genombrutna. H ca 40.

Smärre slitage. Mässingen något anlupet. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK