SKRIVSKÅP. England 1700-tal.

SKRIVSKÅP. England 1700-tal.

Tvådelat, utskjutande rakt brutet krön, dörrpar med spröjsade glasrutor. Nederdel med fyra lådor, mässingsbeslag, skrivklaff med bakomliggande skrivinredning. L 103, b 61, h 226. Nyckel finns.

Lös list, bruksslitage, urnformation i krön saknas.

Utropspris
12 000 SEK