KANNOR, 2 st, patinerad brons. Guldsmedsaktiebolaget (GAB) Stockholm 1920-30-tal.

Bukiga med hänklar. Märkt GAB BRONS 199 respektive 243. Höjd 14-14,5 cm.

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK