JARDINIERER, ett par, silver samt glas. Rokokostil. Gustaf Löfgren, Stockholm. 1902. Ca 740g exkl insats.

Rombformade med svängda hänklar. Rik blomsterdekor i relief. Glasinsatserna snarlika. L 36, b 21, h 14.

Slitage. Insatserna med repor. En med smärre nagg. Smärre skador.

Utropspris
6 000 SEK