MATSERVIS, 43 delar, porslin, Musselmalet, Royal Copenhagen, 1900-tal.

Terrin med lock, 10 mattallrikar diam 24, 10 förrättstallrikar, 11 djupa tallrikar, fat diam 32, skålfat med kontuerad kant, 3+2 uppläggningsfat (ovala och rektangulära) l 23-49, karaff med lock h 23, kanna h 16, såssnipa med hänklar på fatfot, ett par salt- och pepparströare.

Nagg. Sprickor. Lagningar. Terrin med lagningar. En mattallrik med lagning.

Utropspris
10 000 SEK