BORD och STOLAR, 12 st, bl a Bertil Fridhagen, Bodafors, märkta.

Ek. Stolar Fridhagen, med svängd spjälrygg, stoppad galonklädd sits. Raka ben. Bordet omärkt, teakfanerad skiva, ben i bok, tvådelat med en halvrund sida, en uppfällbar klaff. Raka ben. Diam 110, klaffens b 55 (tot l 220), h 74.

Slitage, smärre skador, bordet med repor och märken. Fuktfläckar.

Utropspris
3 000 SEK