BESTICK, 13 st, silver. Sverige. 1800-talets mitt. Total vikt 600 gram.

10 st, engelsk snäck, Kings pattern. Adolf Zethelius, 1835. En sked, Per August Nordin, Hudiksvall. En sked samt strösked, L. Larson & Co, Göteborg. L 18-22.

Slitage och repor.

Utropspris
2 000 SEK