SALTKAR, 2 par samt 1 st, silver, bl.a. Mappin & Webb, Birmingham, England, 1900-talets början.

Större saltkaret av rektangulär form, på svängda ben, insats av blått glas. Sked medföljer. L 7. Birmingham, 1917. Ett par rekangulära saltkar på tassfötter, insats av blått glas. Skedar medföljer. Mappin & Webb, Birmingham, England, 1917. L 5,5. Saltkar, ett par, runda med genombruten dekor på kulfötter. Insatser av blått glas. Skedar medföljer. Chester, England, 1907. Diam 4.

Obetydligt slitage.

Utropspris
2 500 SEK