Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Olof Ahlberg

(Sverige, 1876-1956)
Olof Ahlberg
(Sverige, 1876-1956)

OLOF AHLBERG, skulptur, brons sign o dat 1922.

Antikiserande kvinnohuvud. Marmorsockel. H tot ca 22.

Slitage, repor.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm.

Utropspris
4 000 SEK