MAT- KAFFE- OCH TESERVISDELAR, 97 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal.

Mattallrik, 10 mindre mattallrikar, 10 assietter, 17 kuverttallrikar, 10 bärtallrikar, 17 kaffekoppar med fat (varav 2 kaffekoppar är lite större), 7 tekoppar med fat, tekanna, 5 uppläggningsfat, 2 skålar, 3 sockerskålar, gräddkanna, 2 smörfat, såskanna, 7 äggkoppar, saltkar, 2 ljusstakar. Blond samt helblond. 9 kaffefat samt 2 tefat medföljer.

Sockerskål på fat med sprucket lock, lagningar. Smörfat med trasig knopp. Bruksslitage. Nagg.

Utropspris
12 000 SEK