IKON, Ryssland, 1800-talets slut.

"Den heliga martyren och helbrägdagöraren Pantelejmon". På baksidan finns "Certifikat. En rysk ikon No. 49780. Stormartyren Pantelejmon.
Målad med olja. Ikonen är av en konstnärlig karaktär. Äktheten och 100-åriga åldern intygas.
Underskrifter: direktören och en vetenskaplig medarbetare."
22x27.

Rispor. Repor. Maskstunget. Märken.

Utropspris
4 000 SEK