STEIFFKATT, Tyskland. 1910-tal.

Klädd i ljus plysch med mönster. Knappögon. Halsband med pingla. Märkt med knapp i vänster öra. H 10.

Smärre slitage, något fransiga öron. Senare halsband. Något anlupen knapp.

Utropspris
5 000 SEK