MATBORD, Hans J Wegner, Andreas Tuck och Carl Hansen, Danmark 1950 - 60-tal.

Rektangulärt med skiva av teak med två utdragsskivor, benställning av ek. Brännmärkt FABR. ANDR. TUCK, ARKITEKT HANS J WEGNER DENMARK. L 160 (60x2), B 100, H 72.

Bruksslitage. Repor.

Utropspris
7 000 SEK