TESERVIS, 34 delar, flintgods, "Blå eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand.

12 tekoppar med fat, 12 assietter, 1 tekanna, 1 gräddkanna, 1 sockerskål, 1 uppläggningsfat, 4 skålar, 1 djup tallrik samt 1 tallrik.

Smärre slitage. Två assietter med krackeleringar.

Utropspris
4 000 SEK