Smycken
272511

PARTI SMYCKEN, 3 delar, 18k guld. Tot vikt 9 g, 1900-tal.

Brosch, 18 k, otydliga stämplar. Örhängen, ett par, med kubformade ametyster, 18 k, Alton guldvaru AB, Falköping, otydlig årsstämpel. L 2,5. Dropformade örhängen, ett par, 18 k, Ljungström Guldvarufabrik AB, Stockholm, otydlig årsstämpel. Örhängen med skruv anordning. L 2,5-3,5.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK