SUPKALK SAMT MATSKED, silver, bland annat Gustav Henrik Sidwall, 1794, Norrköpning. Tot 122g.

Supkalk, mästarstämpel Johan Petter Berg, Uppsala, verksam 1802-1820. Förgylld på insidan. H 12,5.
Matsked, mästarstämpel Gustav Henrik Sidwall, Norrköpning, verksam 1789-1824.

Bruksslitage. Minnesgravyrer på båda föremålen.

Utropspris
2 000 SEK