SOCKERSKRIN, silver, empirestil, John Lindgren, Sala 1951. Vikt ca 400 gram.

Ovoid form, dekor av pärlstav, vridet handtag, fyra korta fötter. L 12. Nyckel finns.

Slitage, repor.

Utropspris
2 000 SEK