NETSUKE, 3 st, ben, Japan, sannolikt Meiji (1867-1911).

Krypande man med råtta på ryggen, kvinna med groda i knät samt man med stor fisk. H 2,5-3,5.

Slitage.

Proveniens

Ur Arvid Svärds samlingar.

Utropspris
3 000 SEK