Smycken
275342

ETT PARTI SMYCKEN, 9 delar, bl.a. guld 18K, turkoser, samt släkten Armfelts vapenring.

Brosch, knappar, nål, hängen. L 1,0-6,5. Diam. 0,5-0,7, ringarnas storlek 16,5-20,5.

Slitage, skador, lagningar.

Proveniens

Släkten Armfelt.

Utropspris
150 EUR