BRICKA, silverhalt 830, 1900-talets mitt. Vikt ca 1850g.

Oval form med hänklar. Längs brättet dekorni form av vinrankor i relief. Driven dekor i brickans spegel. L 65, b 42.

Slitage. Repor.

Utropspris
6 000 SEK