VASER, 3 st, keramik, Kina, bla Yuan (1279-1368)

Vas, yuan i celadon-glasyr. H 7. Vas, ming (368-1644) med blomsterdekor i underhlasyrblått. H 8. Vas, qing (1644-1912) i grön glasyr. H 9.

Slitage, krackelyrer. Smärre fotringsnagg. Ytsmuts.

Utropspris
4 000 SEK