Smycken
277110

COLLIER, vitmetall med trol jadesten, sydostasien, 1900-tal.

Collier, vitmetall med trol jadesten, sydostasien, 1900-tal.

Pentagonformad hänge, troligen jadesten med skuren dekor. Pärlor i grön, rosa och vit sten. L ca 41.

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK