TESERVIS, 3 delar, vitmetall, Christoffle, Frankrike, före 1935.

Tekanna, gräddkanna samt sockerskål, de sistnämnda med invändig förgyllning. H ca 16-18.

Monogram. Bruksslitage med repor, bucklor, invändig beläggning i tekanna.

Utropspris
3 000 SEK