OKÄND KONSTNÄR, blandteknik, märkt á tergo Reiner Kallhardt.

Optisk komposition. Oramad. 80x80.

Visst slitage.

Proveniens

Karin Lindegren, Chef för Moderna Museet, Stockholm (1977-1979). Ständig sekreterare och sedemera hedersledamot av Konstkademien.

Utropspris
4 000 SEK