KAFFEKANNA samt SOCKERSKÅL, silver, C G Hallberg, Stockholm, 1885. Totalvikt ca 797 g.

Cylinderformad kanna på 3 passfot med tillhörande sockeskål, bägge dekorerade med pärlstavsdekor. H 22.

Slitage, repor.

Utropspris
3 500 SEK