SKÅLFAT, 3 st. Glas. Kaj Franck samt Tapio Wirkkala, Iittala Finland. Sign. 1900-talets mitt.

Randiga skålfat sign "Tapio Wirkkala -54" samt lilarosa fat sign "K Franck Iittala". Diam ca 13-15.

Bruksslitage med repor.

Utropspris
2 000 SEK