EMALJSKYLT, "Alster best patent". Tidigt 1900-tal.

Röd bakgrund. "Näringsrikaste och drygaste hvetemjölet". 50 x 70.

Smärre emaljskador. Repor. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK