TAZZA, porslin. Sen Qing dynasti, omkring 1900.

Dekor i underglasyrblått av blommande trädgård samt med inskription. Diameter 23,5 cm, höjd 9,5 cm.

Slitage. Små nagg.

Utropspris
2 000 SEK