Margaret Nasmyth

(Storbritannien, 1791-1869)
Margaret Nasmyth
(Storbritannien, 1791-1869)

MARGARET NASMYTH, olja på duk, sign och dat 1851.

Pastoralt landskap med tre damer. 86 x 112.

Omfattande färgbortfall. Krackeleringar. Uppfodrad på duk.

Utropspris
8 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

447. Atelier Borgila, kuverttallrikar, 16 st, sterling silver, med monogram, Stockholm 1948.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK