VAS/BORDSLAMPA, ett par, Frankrike, 1800/1900-tal.

Målad dekor med kärlekspar. Guld dekor. Balusterformade.
Ena vasen omgjord till lampa på sockel. H 22, H 25 med sockel, utan lampskärmshållaren.

Bruksslitage. Smärre märken och repor. En vas med borrhål samt på fast sockel. Ej funktionstestad.

Utropspris
5 000 SEK