Äggkopp, Carl Gustaf Hallberg, Stockholm, 1905, h 6. Gallerskål, importstämplar, diam 11.
Ett par saltkar, glasinsats, diam 4,5. Skål på fot, Stockholm, 1934, diam 14.
Bruksslitage, gallerskål med spricka samt bucklor, glasinsatser med nagg, saltkar med bucklor.