Madeleine Pyk – en samling F769

LAMPETT, brons, okänd formgivare, Sverige 1920-30-tal.

Patinerad brons, klassicerande motiv i relief. Höjd 23, längd 50 cm.

Slitage. Delvis böjd kant. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK