SKRIVBYRÅ, sengustaviansk stil, omkring sekelskiftet 1900.

Valnötsfanér, tre lådor, klaff med bakomliggande skrivinredning, l 103, b 49, h 109. Nyckel finns.

Utbytta lådknoppar, svåröppnad skrivdel, fanérskador, slitage, ställvis blekt, renoverad samt kompletterad, märken.

Utropspris
3 000 SEK