Ljusstake, GAB, Eskilstuna, 1972. Serviettringar, 5 st (olika modeller), bl a GAB, Stockholm 1962. Bägare, 4 st (2 olika modeller), bl a Hovjuvelerare Carlman AB, 1972. H 2,5-5.
Bruksslitage. Repor.