SALONGSGRUPP, 8 delar, empirestil 1910-tal.

Soffa, bord, 4 stolar och 2 karmstolar. Förgyllda detaljer, soffa med spjälad rugg. Svarvade ben. Soffa L 117, bord L 100 B 64 H 76,5.

Slitage, smärre sprickor i färg/färgbortfall, renoverad samt senare målad.

Utropspris
6 000 SEK