SAMLING STENGODSFÖREMÅL, 3 st, Carl Harry Stålhane samt Gunnar Nylund, Rörstrand.

Vas, brun glasyr (Stålhane). H 18,5. Kanna, grön glasyr (Nylund). H 20. Fisk, blågrå glasyr (Nylund), med träsockel. Total H 16.

Slitage. Repor.

Utropspris
1 000 SEK